Th07/Türkçe Müzik

From Touhou Patch Center
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of a page Th07/Music and the translation is 100% complete.

Other languages:Czech 5% • ‎German 100% • ‎Greek 100% • ‎English 100% • ‎British English 73% • ‎Google Translate English 100% • ‎Troll translations 100% • ‎Spanish 100% • ‎Venezuelan Spanish 5% • ‎Hindi 100% • ‎Hungarian 95% • ‎Indonesian 100% • ‎Italian 100% • ‎Japanese 100% • ‎Korean 100% • ‎Luxembourgish 5% • ‎Simplified Malay 9% • ‎Norwegian Bokmål 14% • ‎Polish 100% • ‎Portuguese 100% • ‎Brazilian Portuguese 100% • ‎Quechua 5% • ‎Russian 100% • ‎Serbian 95% • ‎Swedish 100% • ‎Thai 100% • ‎Turkish 100% • ‎Ukrainian 100% • ‎Vietnamese 100% • ‎Simplified Chinese 100%

Çeviride hatalar veya eklentiler olabilir.Eklentiler anlam bütünlüğünü korumak amaçlı olup,orijinal metni değiştirici amaç gütmemektedir. Bu çeviri için özel not: Eski bir çeviridir, farklılıklar olması doğaldır. Anlam bütünlüğü bozulmamıştır.

Music titles translation
No. 1 Mistik Rüya ~ Kar veya Kiraz Çiçeği Yaprağı

@

Bu başlığın tema müziği. Öncekinden güçlü bir şekilde etkilenmiş, ama Japon stilinde. Bu şarkı önümüzdeki danmaku fırtınasının ipuçlarını tamamen ortadan kaldırıyor.

Bu şarkının tamamen gerekli olduğunu düşünmüyorum, ama oyuncunun danmakuya karşı olan heyecanını dizginleme amacıyla var. (gülme)

No. 2 Cennet ~ Derin Dağ

@

Bu Sahne 1'in tema müziği. Başlığının ima ettiği gibi, bu tema müziği insanlar tarafından keşfedilmemiş bir doğanın resmiyle bestelenmiş. Ama,ben bunun iyileştirici bir müzik olmasını istemedim, tuhaf olarak, o yüzden biraz ritmik yaptım.

Ama hiç canlandırıcı hissetmiyor. (^^;

No. 3 Kristalize Gümüş

@

Bu Letty Whiterock'un tema müziği. Benim müziğimin hedeflerinden biri Japon ve Batı unsurlarını kurnazca karıştırmak. (diğer tema müziklerinde de geçerli.) Bu birinci sahne yöneticisine ait olduğundan dolayı kısa, ama benim evrenimin resmini ifade edebildim.

Şarkı düz olmasına rağmen, herhangi bir müzik tarzına girmeyen tuhaf bir şarkı.

No. 4 Tōno'nun Fantastik Efsaneleri

@

Bu Sahne 2'nin tema müziği. Bu şarkı tuhaf. Evet. Benim asıl amacım aşırı geleneksel bir şarkı yapmaktı, ama biraz sakin olduğu için yarı-geleneksel bir şarkı oldu.

Tōno Köyü'nün resmiyle besteledim bu şarkıyı. Melodisi biraz nostaljik, ve eskiden Japonya'da böyle köylerin olduğunu hatırlatıyor.

No. 5 Diāo Yè Zōng (Solmuş Yaprak)

@

Bu Chen'in tema müziği. Bu müziği enerjetik youkai bir kıza uyacak şekilde besteledim. Bu şarkı tamamen doğaçlama üzerine, çünkü bestelerken çok düşündüğümde müziğin tuhaf olduğunu düşünüyorum. Tabii, az olmayan içkinin yardımıyla...

Neticede, bu dürüst bir şarkı (^^;

No. 6 Bükreş'in Kukla Yapıcısı

@

Bu Sahne 3'ün tema müziği. Bu "Oyunun sonunda mıyım?" diye düşündürüyor. Bu demonun çok erken çıkması ve benim onu zamanında hazırlama yükümlülüğümden.

Böylece, ilk odağı üçüncü sahneye koydum. Havası normalden daha ciddi. Ancak,bu şarkı benim eski şarkılarıma daha yakın. Bu şarkı bence nostaljik.

No. 7 Kukla Yargısı ~ İnsanların Şekilleriyle Oynayan Kız

@

Bu Alice Margatroid'in tema müziği. Alice bu seride özel bir karakter, bu yüzden bu şarkıyı yenilenmiş bir gençlikle besteledim. (diğer şarkılarda tembellik yaptığımdan değil). Bu şarkının amacı karakterlerin savaşa rağmen rahat olduğunu göstermek.

Bu rahatlık onların erdemini gösteriyor bence... (erdem) gothic-lolita kostümler dolayısıyla değil,ciddiyim.

No. 8 Gökyüzündeki Çiçeklerin Başkenti

@

Bu Sahne 4'ün tema müziği. Bu stil Japon stili yerine Çin stiline daha yakın.

Bulutların üzerinde hoş bir yer. Oyunun asıl başlangıcı olduğundan, dördüncü sahne daha uzun. Daha önce hiç vahşi ve üzücü bir müzikle stratosferik bir (o kadar yüksek değil) ihlal olmamıştı, değil mi? "Batıya Seyahat" aklımdayken bestelemiştim bunu, ama ona benzemiyor.

No. 9 Ruhani Bant ~ Hayalet Topluluğu

@

Bu üç Prismriver Kardeşleri'nin tema müziği.

Bu şarkıyı sanki mutlu bir şekilde çalınıyormuş gibi besteledim.Dertsiz olan, festivaller ve ses çıkaran her şeye bayılan kardeşlerin sunduğu bir performans.Performansın doruğunda,hepsi piyano,trompet ve kemanı istediği gibi çalıyor.Gerçekten karışık.

No. 10 Mistik Doğu Rüyası ~ Antik Tapınak

@

Bu Sahne 5'ün tema müziği. Bu tema müziği, birisinin yaklaşmasıyla ortaya çıkan her Japonca ve çirkin duygu içinde derin olan nostaljiyi ifade eder. Uzaktaki Shinto flüt ve zil sesleri, Netherworld'ün görüntülerini çağrıştırıyor.

Ya da belki sadece ben miyim?

No. 11 Hiroari Tuhaf Bir Kuşu Vuruyor ~ Ne Zamana Kadar?

@

Bu Youmu Konpaku'nun tema müziği. Hem "Zorlu Bir Rakip"i hem de "Çocukluğu" ifade etmeye çalıştım. Belki de bu oyundaki en patron benzeri tema müziği budur. Gitar kullansa da, hemen hemen rock müzik gibi ses çıkarmaya çalışmaktan vazgeçtim (güler).

Kancanın melodisi, youkai'ye benziyor.

No. 12 Nihai Gerçek

@

Bu Final Sahne tema müziği. Son aşama tüm final patronuyla ilgili, bu yüzden orta sahne sadece bir simge çabası. Bu nedenle, bu şarkı oldukça kısa, ama aynı zamanda ferahlatıcı ve hoş (belki). Sahnede kiraz çiçeği denizi üzerinde uçan görsel imgeler var;

Umarım bu şarkı size aynı izlenimi verecektir.

No. 13 Asilce Çiçeklenin, Mürekkep-Siyahı Kiraz Çiçekleri ~ Hayatın Sınırı

@

Bu Yuyuko Saigyouji'nin tema müziği. Bu tema müziğini "final" şarkısı yaparken oryantal ve melodik bir his verdim. Bunu söyledikten sonra, müzik tarzı her zamanki ücretim. (güler)

Vehiş henüz zarif, güçlü ama geçici; Bu temayı oldukça duygusal hale getirebilirim diye düşündüm.

No. 14 Hayatın Sınırı

@

Bu ??? tema müziği. Yuyuko'nun tema müziğinin düzenlenmiş bir versiyonu. Bu esnada gizemli atmosfere daha çok vurgu yaptım.

Ancak melodinin kendisi çok sert ve neredeyse yorucu. (güler)

No. 15 Youkai Egemenliği

@

Bu Ekstra Sahne tema müziği. Touhou için sıra dışı olan yüksek tempolu bir tema (?). Sahneden tempo ve hisin bu şarkının anahtarları olduğu açıktır.

Ses, şarkının ortasında yaklaşık 112 derece dönüyor, bu da Ekstra'nın gerçekten başladığı yer. (güler)

No. 16 Bir Genç Kızın Yanılsamalı Cenazesi ~ Nekro-Fantezi

@

Bu Ran Yakumo'nun tema müziği. Onu fantastikden daha göz kamaştırıcı olmak için oluşturdum. Umarım, şarkıdan enerjik youkai duygusu alırsınız.

Benim görüşüme göre, bir atış oyununda uzun bir kavga olduğunda, müziğin temposunu tekrarlamalı ve sürdürmesi gerekir. Yani, bu tema gibi olmalı.

No. 17 Youkai Egemenliği ~ Kim Yaptı!

@

Bu ??? tema müziği. "Youkai Egemenliği"nin başka bir versiyonu.

Bu orijinalden farklı değil...

No. 18 Necrofantasia

@

Bu Yukarı Yakumo'nun tema müziği. Ran'ın temasının düzenlenmiş bir versiyonu olmayacak kadar farklıydı. Bu bir uğursuz hissi var. Ya da, o, uğursuzun çok somut örneği. Geçmiş karakterler ile karşılaştırıldığında bile, o, dolambaçlı bir görünüme, şüpheli bir karaktere ve düşüncesiz bir danamkuya sahiptir.

Tema müziği onunki gibi: dolambaçlı. (güler)

No. 19 İlkbahar Esintisinin Hayali

@

Bu bitiş tema müziği. ...Sadece, karanlık gibi geliyor.

Huzurlu, gündelik hayatı temsil etmesi gerekiyor, yemin ederim.

No. 20 Kiraz Çiçeği, Kiraz Çiçeği ~ Japon Etkisinin Rüyası...

@

Bu kapanış jeneriği tema müziği. Görüntüler tanıdık şarkı "Sakura, Sakura" dayanmaktadır.

Bence bu şarkı biraz canlandırıcı.

[[Category:MediaWiki:Cat music/tr]][[Category:MediaWiki:Cat lang/tr]]